Hakkımızda


Türkiye'nin LEED Versiyon 4'e uygun sertifikalı ve 3. şahıslar tarafından onaylı malzeme platformu olan yesilmalzemeler.com.tr, gerek LEED sertifikasını takip eden yeşil bina projelerinde, gerekse daha sağlıklı ve yeşil malzeme tercih etmek isteyen mimar ve iç mimarlar için bir kaynak sunmaktadır.

Yeşil malzemeler konusunda artan trend piyasada pazarlamadan kaynaklı taktiklerden dolayı üretici firmalar tarafından yanlış kullanılmakta, firmaların kendi vermiş oldukları ‘üretici beyanları' ise her zaman tarafsızlığı sorgulanan bir durumda kalmaktadır.

Peki hangi malzeme daha sağlıklı, hangi malzeme daha çevreci, hangi malzeme hangi sertifikalara sahip, bu sertifikalar güvenilir mi? Bu malzemelerin hangileri Türkiye'de var? Peki bu sertifikalara sahip ürünlere toplu nasıl erişebiliriz? Bu taleplerden doğan ihtiyaçla, konusunda uzman ekibimiz tarafından hazırlanmış yesilmalzemeler.com.tr;


LEED v4 kriterlerine uygun, Türkiye'de satın alınabilecek, sağlık ve çevresel etkileri bakımından onaylanmış ve/veya sertifikalanmış tüm malzemeleri, dünyada ilk defa online, herkese açık ve ücretsiz bir platformda paydaşlarla buluşturuyor!

Ücretsiz üye olarak, kategori, firma, sertifika ve içerik bazında aramalar yapıp, dilerseniz ilgili ürünün test raporları veya sertifikalarını indirebilirsiniz. Bunun yanında kullanıcılara sunulan boardlar sayesinde, proje özelinde panolar oluşturup o projede kullanılacak malzemeleri ayrı panolarda görüntüleme imkanı bulabilirsiniz.

Bugün yesilmalzemeler.com.tr, 400'den fazla ürün veya ürün grubunu, fotoğrafları, üretici açıklamaları ve sertifika/raporları ile birlikte sizlerin kullanımına sunmaktadır.

Bu projede ERKE'ye dolayısıyla yapı sektörüne sağladıkları katkılarından dolayı E.C.A Serel ve iletişim partnerimiz olan Tasarım Dergi'sine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.