MITSUBISHI METAL KOMPOZİT PANEL

MITSUBISHI METAL KOMPOZİT PANELMITSUBISHI METAL KOMPOZİT PANELMITSUBISHI METAL KOMPOZİT PANEL

Sertifikalar

Sertifika ve Raporları indirmek için sertifika logolarının üzerine tıklayabilirsiniz.

EPD-UL Environment
REACH

Üretici Açıklaması
Mitsubishi Plastics'in yüksek teknolojisi ile ürettiği, özel mineral dolgulu, zor alevlenici Alpolic/fr ve yüksek yangın dayanımlı, zor yanıcı Alpolic A2 alüminyum kompozit paneller, pürüzsüz yüzey, sağlamlık ve esneklik özelliklerini bir arada sunuyor.

Ülkemizde markalaşmış pek çok yapının cephesinde görebileceğimiz Alpolic A2, otel, rezidans, havalimanı, AVM, hastane ve yurt gibi yoğun sirkülasyonlu yapılarda mimarların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Exova Warringtonfire Center'da gerçekleştirilen testlerde Alpolic A2, EN-13501-1:2007 standardında A2, s1- d0 sınıfında yer alıyor. Alpolic A2, tüm Alpolic serilerinde bulunan standart özellikleri taşırken Solid, Metalik, Simli ve Prizmatik renk serileri ile Naturart grubundaki Taş, Ahşap, Metal ve Soyut serilerinde de üretiliyor.

Alpolic, projeye özel renk ve doku üretimindeki, esneme ve perfore gerektiren detayları işlemedeki kusursuzluğuyla, cepheye mimarının imzasını taşıyor.
Üretiminde endüstriyel boyama teknolojisinin öncüsü LUMIFLON bazlı florokarbon boya teknolojisi kullanıldığından tüm Alpolic serileri, renk ve parlaklığını 20 yıla kadar koruyan cepheler vaadediyor. Paneller ayrıca, %15 ile %80 arasında istenilen parlaklıkta üretilebiliyor.

ALPOLIC paneller, özel makineler gerektirmeden rahat işlenebiliyor; dairesel kesimlerde olduğu gibi katlama, eğilme, bükülme gibi işlemlerde temiz detaylara olanak sağlıyor. Birleşim elemanlarının tasarıma tam uyumu için alternatif montaj tipleri mevcut. Panellerin üretim süreci, sürdürülebilirlik kriterlerine göre tasarlanan yapılara uygunluk gösteriyor; kullanılan hammadde ve enerji, piyasadaki pek çok panel markasına oranla minimuma indirilmiş. İçeriğindeki geri dönüşmüş madde ve bitmiş ürünün geri dönüşebilme oranı daha yüksek olduğundan çevresel etkisi daha düşük.